Jaké styly cvičíme
Qigong
Jedná se o cvičení pro kultivaci těla, čchi a ducha. Rozlišujeme vnitřní a vnější qigong, pohybový a statický qigong.
Taiji
Jedná se o starobylé čínské bojové umění vycházející z taoistické filozofie, které se řadí k vnitřním stylům a který zahrnuje statická i pohybová cvičení.
Tuishou
Jde o cvičení ve dvojicích. Cílem je využití síly soupeře a vyvedení ho z rovnováhy. Při cvičení dochází k hlubšímu uvolnění, vzroste flexibilita těla a zbystří se reflexy. Cvičení vede k pochopení technik a vedení síly v sestavách.
Bagua
Kultivuje člověka vně i uvnitř. Principy vychází z Knihy Proměn. Při cvičení proudí energie v oblasti pasu a nohou, vyrovnává se energie jinu a jangu v celém těle, zlepšuje se funkce vnitřních orgánů. Vně se trénuje síla, uvnitř čchi a ve skrytu duch.
Shaolin
Během cvičení se zapojí nejenom svaly a klouby celého těla, ale také vnitřní orgány. Jedná se o vnější styl. Výsledkem cvičení je celkové posílení konstituce a zvýšení kondice, zbavení se nemocí, udržení zdraví a prodloužení lidského života.
Sanda
Starobylý plnokontaktní bojový styl, používající údery, kopy, shozy, podmety, hody, zachycení, stržení, páky a podrazy. Tělo získá sílu, pružnost a hbitost. Zdraví se automaticky zlepší. Vůle je pevnější, odhodlání větší. Zvýší se bystrost a odvaha.
Čínský zápas
Tato účinná sebeobrana zahrnuje mnoho starobylých technik, které procvičí komplexně celé tělo. Kdo vyhrál či prohrál v boji je naprosto zřejmé a výhodou je, že nedochází ke zraněním. Cvičení je vhodné i na exhibice.