Další lektoři

Andrea Chenová

Andrea Chenová se narodila roku 1975 v Praze a od již útlého věku ráda sportovala a chtěla se učit bojovým uměním, což se jí nakrátko splnilo formou judo tréninku. V dětství jí oslovila kniha Kniha o Tau a ctnosti (Dao de jing), která přesně odrážela její nitro. Bohužel k jiné knize s taoistickou tématikou nepřišla až do roku 1989 do styku. Tradičním čínských bojovým uměním se věnuje od roku 2000, stejně jako studiu tradiční čínské medicínyčínského jazyka.

Od roku 2000 do roku 2004 cvičila postupně u Zdeňka Kurfürsta, Romana Hladíka a Qin Mingtanga. V roce 2004 se seznámila s Mistrem Zhai Hongyin a cvičila u něj v kurzu jeden semestr. Při prvním setkání věděla, že to, co Mistr vyučuje, s ní rezonuje a že je to součást její cesty. Už při první hodině cvičení měla vjem energie, o které do té doby jen slyšela, což jí velmi rozšířilo obzory. Říká se, že dokud nezažiješ, tak nepochopíš, což přesně korespondovalo s jejím poznáním na poli qigonggu. Na konci kurzu Mistr prohlásil, že odjede do Činy. Tak hledala dál, kde by pokračovala. Krátce cvičila i u jeho syna Zhai Fenga.

V roce 2012 se dozvěděla, že Mistr neodjel, a proto opět s radostí začala navštěvovat jeho kurzy. Později ji Mistr požádal, aby mu s organizací školy pomáhala, tlumočila a překládala, což činí až dodnes.

V roce 2014 se účastnila 2. evropského mezinárodního festivalu čínského wushu společně s dalšími studenty školy Mistra.

Přes úvodní studium shaolinu se nadále věnuje qigonggu, taiji a stylu bagua. Čínské wushu a taoistický náhled na svět jí naplňuje hlubokým smyslem pro život a úctou k přírodě. Mistr jí je vzácným příkladem sebevědomí a silné vůle. Cvičení i Mistrova pomoc ji v posledních letech byla obrovskou oporou v nelehkých chvílích a životních zkouškách.

Ráda by zprostředkovala i ostatním lidem vzácnou možnost s Mistrem nejen cvičit, ale i se s ním dorozumět. Do budoucna by si přála zlepšit své kung-fu, cvičením více zpevnit a posílit své tělo a také umožnit, aby Mistrova škola mohla pokračovat i poté, co Mistr přestane vyučovat veřejnost.

Její životní motto zní: Cesta je důležitější než cíl. Mít cíle je v pořádku, ale být vědomý a přítomný na Cestě je základ.

Bára Čechová

Bára Čechová se narodila roku 1975 a přestože je výtvarnice, tak již od mládí tíhla ke sportu. Věnovala se gymnastice, házené, atletice a softbalu.

Cvičit wushu začala u Mistryně Zhai Hua (nejstarší dcera Mistra Zhai Hongyin) v roce 1998.

Mistra Zhai Hongyina potkala v roce 2000. Setkání ji velmi oslovilo a od té doby je žačkou Mistrovy školy. Nejprve se věnovala taiji (sestavám Taiji Sedmi hvězdWudang taiji). Po několika letech se začala věnovat shaolinu. Osvojila si sestavy 12 cest pružných nohou, Dělová pěst, Styl Štípající sekery, Wudang chudong, Milin sanshou, sestavy s krátkou i dlouhou holí, Shaolinský meč a Dvojitou šavli.

V letech 2014, 2015 a 2016 se účastnila 2. – 4. evropského mezinárodního festivalu čínského wushu a získala několik medailí za shaolinské sestavy Styl štípající sekeryDvojitou šavli.

V současnosti se kromě studia u Mistra věnuje i výuce shaolinu pro děti. Byla by ráda, kdyby získala několik nadšených cvičenců, pro které by se stalo cvičení nezbytnou součástí života a příležitostí pro sebezdokonalení.

Její motto zní: Největší boj se odehrává v každém z nás.

Mistrovo vysvětlení proč se Bára Čechová může stát dobrou Mistryní shaolinského wushu.