Další lektoři

Bára Čechová

Bára Čechová se narodila roku 1975 a přestože je výtvarnice, tak již od mládí tíhla ke sportu. Věnovala se gymnastice, házené, atletice a softbalu.

Cvičit wushu začala u Mistryně Zhai Hua (nejstarší dcera Mistra Zhai Hongyin) v roce 1998.

Mistra Zhai Hongyina potkala v roce 2000. Setkání ji velmi oslovilo a od té doby je žačkou Mistrovy školy. Nejprve se věnovala taiji (sestavám Taiji Sedmi hvězdWudang taiji). Po několika letech se začala věnovat shaolinu. Osvojila si sestavy 12 cest pružných nohou, Dělová pěst, Styl Štípající sekery, Wudang chudong, Milin sanshou, sestavy s krátkou i dlouhou holí, Shaolinský meč a Dvojitou šavli.

V letech 2014, 2015 a 2016 se účastnila 2. – 4. evropského mezinárodního festivalu čínského wushu a získala několik medailí za shaolinské sestavy Styl štípající sekeryDvojitou šavli.

V současnosti se kromě studia u Mistra věnuje i výuce shaolinu pro děti. Byla by ráda, kdyby získala několik nadšených cvičenců, pro které by se stalo cvičení nezbytnou součástí života a příležitostí pro sebezdokonalení.

Její motto zní: Největší boj se odehrává v každém z nás.

Mistrovo vysvětlení proč se Bára Čechová může stát dobrou Mistryní shaolinského wushu.

Ondřej Diviš

Ondřej Diviš se narodil roku 1985.  Již od malička měl rád filmy o bojovém umění a jeho velkým vzorem byl Jean-Claude van Damme. Během dospívání vyzkoušel různé bojové styly, zejména měl možnost trénovat několik let sebeobranu se členem jednotky rychlého nasazení PČR. Vystudoval fakultu Tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a stal se osobním trenérem fitness z povolání.

Bojové umění se pro něj stalo životní cestou, až když potkal Mistra Zhai Hongyin. To mu bylo již 25 let. Nejprve se začal věnovat vnějším stylům jako Čínský zápasshaolinské sestavy základní úrovně. Postupně přicházel i na vnitřní styly jako taiji, qigong a tuishou. V Čínském zápasetuishou se třikrát účastnil evropského mezinárodního festivalu čínského wushu v Praze a získal medaile – dvakrát za 1. místo v Čínském zápase a jednou za 2. a 3. místo v tuishou.

Pod výukou Mistra se naučil shaolinské sestavy – 12 cest pružných nohou, Dělovou pěst, Styl štípající sekery, Wudang chudong, Milin sanshou, Shaolinskou krátkou i dlouhou hůlShaolinský meč. Dále sestavy vnitřních stylůWudang taiji, Taiji meč, Bagua Devíti paláců, Taiji 13 forem.

Nyní pomáhá své kolegyni Báře Čechové s výukou shaolinu pro děti a doufá, že časem se vytvoří skupina cvičenců, kteří si shaolin zamilují a najdou v něm také svou cestu.