Vnější styly

Vnější styly, jak už název napovídá, kultivují člověka především vně, tedy lidské tělo a jsou zaměřené na boj a sebeobranu. Cvičením se dosahuje výrazné rychlosti, síly, tvrdosti, zpevnění celého těla a proměny tělesné konstituce. V rámci vnějších stylů je na pokročilé úrovni zařazen vnější qigong, díky kterému dojde ke zpevnění šlach, kostí a kůže.

V rámci vnějších stylů se v naší škole zabýváme studiem shaolinu, sandačínského zápasu.

Shaolin

Během cvičení se zapojí nejenom svaly a klouby celého těla, ale také vnitřní orgány. Jedná se o vnější styl. Výsledkem cvičení je celkové posílení konstituce a zvýšení kondice, zbavení se nemocí, udržení zdraví a prodloužení lidského života.

Sanda

Starobylý plnokontaktní bojový styl, používající údery, kopy, shozy, podmety, hody, zachycení, stržení, páky a podrazy. Tělo získá sílu, pružnost a hbitost. Zdraví se automaticky zlepší. Vůle je pevnější, odhodlání větší. Zvýší se bystrost a odvaha.

Čínský zápas

Tato účinná sebeobrana zahrnuje mnoho starobylých technik, které procvičí komplexně celé tělo. Kdo vyhrál či prohrál v boji je naprosto zřejmé a výhodou je, že nedochází ke zraněním. Cvičení je vhodné i na exhibice.

Dnešní cvičení odpadá

V úterý 31. 8. 2021 se cvičení z důvodu deštivého počasí nekoná. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.