Články

Aktuální informace ke cvičení 2021

Na základě příznivé epidemiologické situace a uvolňování vládních opatření Mistr začal plánovat kurzy a semináře pro své studenty. Cvičit se bude zatím venku, platby budou přijímány v hotovosti na místě. Kurz Shaolinu vede na Letné Ondřej Diviš. Je vypsán seminář ve Hvězdě.

Videokonference s Mistrem 19. 5. 2021

Situace s pandemií koronaviru se v současné době zlepšuje a opatření uvolňují. Mistr předpokládá, že budeme moci cvičit již během května. Svoji představu plánu seminářů a kurzů by studentům rád přiblížil on-line a vyslechl přání a názory studentů.

Aktuální informace ke kurzům 2020/2021

Aktuální situace ohledně jarního a podzimního semestr. Jarní semestr nebyl řádně dokončen a podzimní nebyl zahájen. Částka za neodcvičené hodiny bude studentům vrácena zpět na účet. Podzimní semestr je zatím odložen, platby též.

Letní 4denní seminář ve Zbraslavicích 2020

Náplň i podrobnosti budou k dispozici v polovině listopadu 2019. Zpracovali jsme výsledky ankety ze 14. 6. 2019 a zaslali středisku. Přihlášky budou přijímány až po vypsání semináře, kdy bude k dispozici letáček i info na webu a FB Mistra. Platba bude jednorázová. Platit bude možno od 1. 1. 2020 do 5. 4. 2020.

Říkanka 5 prvků – Stromový qigong

Uvedená říkanka se používá při cvičení Stromového qigonggu po statické technice Dýchání povrchem těla v Postoji sloupu a odříkává se v mysli při Masáži dle pěti prvků pro umocnění účinků cvičení. Znění je uvedeno v češtině, čínštině, mezinárodním fonetickém přepisu, tzv. pinyinu a též je přiložena zvuková nahrávka.

Novinky v plánu kurzů

Nově vypsaná výuka Taiji Sedmi hvězd, Dělové pěsti a Wudang chudong. Taiji gongfu bude probíhat pouze 1x týdně. Bude otevřený opakovací kurz Wudang taiji. Noví studenti se opět budou moci přihlásit do kurzu qigonggu.

Nový web Mistra

Byl vytvořen nový design Mistrova webu. Měl by umožnit lepší orientaci v množství uvedených informací. Jsou ke shlédnutí nové články, fotky, videa. Byly doplněny informace k jednotlivým stylům a zaktualizován Mistrův životopis. Responzivní verze webu je určená pro PC, mobil i tablet.

Co znamená wushu?

Wushu znamená čínské bojové umění a jde o souhrnný název všech čínských bojových stylů. Dělí se na tradiční a moderní bojové styly, na jižní a severní. Tradiční styly jsou výsledkem dlouhého vývoje. Moderní styly vznikly v době kulturní revoluce.

Taiji, tai chi nebo tchaj-ťi?

Na našich stránkách je použita oficiální transkripce čínštiny s názvem pinyin. Důvodem je především její mezinárodní platnost. Český přepis uvádíme tehdy, pokud je slovo již v češtině dostatečně zažité.

Taoistická filosofie

Obrázky a diagramy, které ilustrují teoretická východiska a souvislosti, jejichž znalost je nezbytná pro hlubší pochopení samotných cvičení. Jejich zdrojem je Kniha proměn, spisy taoistických mistrů i teoretická pojednání o čínské medicíně.

Čínské cvičení a zdraví

Jaký účinek má cvičení taiči a qigongu na lidské zdraví? Které cvičení si vybrat? Chybí nám vytrvalost? Jaká je výhoda cvičení qigongu Pěti zvířat oproti taiči? Rozhovor s Mistrem časopisu Meduňka a vyšel v červnu 2013.

Dnešní cvičení odpadá

V úterý 31. 8. 2021 se cvičení z důvodu deštivého počasí nekoná. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.